Monday, November 22, 2004

Everyone in Support of Democracy - Diplomats TOO!

From students laying their bodies in front of buses to prevent the transportation of illegal bands of "voters," to officers in the armed forces and militia of The Heroes of UkraineUkraine pledging their support for the people, to oblasts (provinces) recognizing Yuschenko as the legitimate president of Ukraine, to demonstrations the authorities try to organize in support of the thug Yanukovych turning into rallies supporting Yuschenko and it goes on and on... Ukraine is claiming its future.

And now, diplomats from Ukraine's embassy in Washington DC have issued an open letter in which they state that they cannot remain silent. They are raising their voices in defense of an independent, democratic, honorable Ukraine and call on their collegues to do the same.
The full text in Ukrainian follows:
ВІДКРИТА ЗАЯВА
групи українських дипломатів

Ми, українські дипломати, висловлюємо рішучий протест проти ганебної війни із власним народом, на яку перетворилися президентські вибори 2004 року. Сьогодні, коли наші рідні, близькі, друзі знаходяться на Майдані Незалежності, ми не можемо мовчати.

Керуючись совістю, професійною честю та присягою вірно служити державі Україна, приєднуємося до голосу українського народу, в якому звучить протест проти порушення права громадян обирати президента демократичним шляхом.

Попри тиск, залякування і масовий обман, український народ виявив свою волю. Його вибір не влаштовує тих представників політичної еліти України, які роками говорили про її європейську і демократичну орієнтацію, але у вирішальний момент показали, що Європа і демократія для них порожні слова. Народ України, лише мала частина якого мерзне сьогодні на Майдані Незалежності в Києві, довів, що він заслуговує на іншу владу.

Ми переконані, що наше мовчання сьогодні матиме наслідком подальше падіння авторитету держави, а отже і перетворення дипломатичної служби на інструмент обслуговування влади,легітимність якої вже поставлена під питання світовою спільнотою. Це остаточно ерекреслить міжнародну репутацію нашої країни, відверне від неї демократичні нації світу. Ми не можемо мовчки дивитися, коли закопується в землю майбутнє України, майбутнє наших дітей.

Ми закликаємо український дипломатичний корпус підняти свій голос на захист того, у що ми всі віримо – незалежної, демократичної, чесної України. Ми, українські громадяни, вимагаємо, щоб результати виборів відображали дійсне волевиявлення народу як єдиного джерела влади в Україні.

Віримо, що інші працівники дипломатичної служби приєднаються до цієї заяви.

Радник Посольства України в США О.В.Щерба
Другий секретар Посольства України в США Ю.Б.Пархоменко
Радник Посольства України в США О.В.Потєхін
Радник Посольства України в США В.М.Чумак

0 Comments:

Post a Comment

<< Home