Thursday, October 21, 2004

Ukrainian Intelligentsia Appeal to Citizens of Ukraine

The Ukrainian Intelligentsia issued the following statement on the eve of the Ukrainian Presidential Elections. It calls on the citizens of Ukraine to actively support Viktor Yuschenko's bid for the presidency not only because the people of Ukraine are continuing to live in poverty and that cultural life is 'unnecessary' in this state; but because, what is far worse, they write, is that recently, "the souls of the people are once again filled with the same fear" that they believed was overcome thirteen years before.

They further state that regardless of one's political preferences, the only hope that remains for Ukraine is to rally around Yuschenko. They end the statement confident in the democratic, European future of Ukraine.They state, however, that a European future can only be achieved if the nation makes a conscious choice on October 31.

The appeal is signed by well known and respected writers, poets, actors, musicians, historians, philosophers.

The full text in the original Ukrainian follows:


Звернення представників творчої інтелігенції України до громадян України

Шановні співвітчизники!

Більшість із нас далекі від політики. Але сьогодні, коли на багато років уперед вирішується доля України, ми не можемо й не маємо права мовчати.

Ще не так давно ми були певні: незалежність України означатиме не лише добробут її громадян, а й культурний розквіт, формування суспільства по-справжньому вільних, духовно багатих людей, господарів на своїй землі. На жаль, дійсність не справдила цих сподівань.

Йдеться не тільки про те, що переважна більшість українців досі живе в бідності й безправї. І не лише про те, що українська література, театр, кіно, музичне виконавство виявилися непотрібними державі, владці якої є в суті своїй людьми низької культури.

Значно гірше, що від певного часу в душі людей став знову заповзати страх - той самий страх, якого ми начебто позбулися 13 років тому. Сьогодні ми дедалі частіше боїмося вільно говорити, щоб не втратити останнього, що маємо, - роботи й шматка хліба. А замість затишного європейського дому з його заможним життям і повагою до закону знов пропонують євразійські простори і навислий над ними грізний привид деспотії й варварства.

Стає очевидним: дорога, якою вело нас дотеперішнє керівництво держави, - це дорога в глухий кут, у минуле в його найбрутальніших формах. Тому ми прагнемо змін і віримо, що вибори 31 жовтня принесуть нам ці зміни. Тому ми рішуче не приймаємо Віктора Януковича - кандидата від чинної влади, який обіцяє нам 'спадковість курсу', а отже - дальший розквіт безкарного чиновницького свавілля, духовний та моральний занепад нації.

Під загрозою тисячолітня культура великого європейського народу, який віками боровся за свою свободу, пережив війни, голодомори та масові репресії - і зумів подарувати людству Олександра Довженка і Леся Курбаса, Максима Березовського і Миколу Лисенка, Олександра Архипенка і Казимира Малевича, Соломію Крушельницьку й Івана Франка, Тараса Шевченка і Лесю Українку. Сьогодні випадкова корумпована верхівка знову хоче повернути нас назад у рабство, відібравши мову і душу, пам'ять і гідність.

Україні загрожує перетворення на одну з жалюгідних диктатур 'третього світу' - безликий ринок дешевої робочої сили і гарматного м'яса для вжитку злочинних владців.

Бажаючи добра й гідного життя собі, своїм дітям та онукам, ми повинні, незважаючи на свої політичні уподобання, згуртуватися навколо Віктора Ющенка, - єдиного кандидата, який сьогодні має шанс перемогти представника кримінальної влади.

Ми віримо в демократичне, європейське майбутнє України. Але вибороти його можемо лишень своєю свідомою позицією на виборах 31 жовтня.

Усіх діячів культури, хто поділяє нашу позицію, закликаємо поставити свої підписи під цим зверненням.

Марія БУРМАКА
Володимир ГАПТАР
Василь ГЕРАСИМ?ЮК
Людмила ДЕМЕНТЬЄВА
Анатолій ДІМАРОВ
Віталій ДОНЧИК
Василь ЗАБАШТА
Галина ЗАБАШТА
Оксана ЗАБУЖКО
Олена ЗВАРИЧ
Михайло ІЛЛЄНКО
Ігор КАЛИНЕЦЬ
Ірина КАЛИНЕЦЬ
Віталій КАПРАНОВ
Дмитро КАПРАНОВ
Євген КАРАСЬ
Олександр КОВАЛЬ
Валентина КОВАЛЬСЬКА
Євгенія КОНОНЕНКО
Роман КОРОГОДСЬКИЙ
Михайлина КОЦЮБИНСЬКА
Ніла КРЮКОВА
Таїсія ЛИТВИНЕНКО
Роман ЛУБКІВСЬКИЙ
Сергій МАРЧЕНКО
Іван МАРЧУК
Ніна МАТВІЄНКО
Марія МИКОЛАЙЧУК
Дмитро ПАВЛИЧКО
Атена ПАШКО
Сергій ПРОСКУРНЯ
Євген СВЕРСТЮК
Наталя СВИРИДЕНКО
Лесь СЕРДЮК
Олег СКРИПКА
Євген СТАНКОВИЧ
Галина СТЕФАНОВА
Марія СТЕФ?ЮК
Кирило СТЕЦЕНКО
Федір СТРИГУН
Максим СТРІХА
Дмитро СТУС
Тарас ФЕДЮК
Валерій ФРАНЧУК
Тарас ЧУБАЙ
2 Comments:

Blogger Brother Roy said...

related stuff. If you are interested come and check it out if you get time.

4:18 PM  
Blogger Brother Roy said...

http://www.broroy.com/Help_Alex_Get_a_New_Kidney.html"

4:43 PM  

Post a Comment

<< Home